10. posvet E-zlorabe otrok - 2020

Prijava spornih vsebin ali incidentov

Posnetki spolnih zlorab otrok

Pri prijavni točki Spletno oko sprejemamo anonimne prijave t.i. posnetkov spolnih zlorab otrok.

Posnetki spolnih zlorab otrok so vsako pornografsko ali drugačno seksualno gradivo, ki vključuje mladoletne osebe (osebe, mlajše od 18. let) ali njihove realistične podobe (npr. fotomontaža, ki prikazuje mladoletno osebo). Več o posnetkih spolnih zlorab otrok si lahko preberete na naši spletni strani.

Opozorila pred oddajo prijave:

  • Če poznate otroka na objavljenem posnetku, oddajte prijavo neposredno policiji na najbližji policijski postaji ali pokličite na številko policije 113.
  • Pomembno je, da pri prijavi posnetkov spolnih zlorab otrok vedno navedete le razpoložljive podatke, na katere ste naleteli in ne iščete sami nadaljnjih podatkov oziroma vsebin, četudi z dobrim namenom. Proaktivno iskanje tovrstnih vsebin je nezakonito (176. člen KZ-1).
  • S klikom na spodnji gumb lahko oddate prijavo posnetkov spolnih zlorab otrok. Vse informacije, ki jih boste v navedli v prijavnem obrazcu, bodo posredovane policiji.

Želite prijaviti nekaj drugega?

Informacije o tem, kje lahko ukrepate v primeru drugih spornih vsebin oziroma incidentov (denimo pri izsiljevanju z intimnimi posnetki), so na voljo na tej povezavi. Če imate informacijo o ogroženem otroku (ali ste ogroženi vi sami), oddajte prijavo na najbližji policijski postaji ali pokličite na številko policije 113.

Imate vprašanje? Pišite nam na info@spletno-oko.si

Spletno oko in družbena omrežja

Zaradi očitnih nesporazumov se je v določenih medijih ustvaril vtis, da Spletno oko pri obravnavi prijavljenih vsebin neposredno sodeluje z družbenimi omrežji. Občasno se zato uporabniki interneta obračajo na nas, da bi jim pomagali reševati težave z izbrisanimi objavami in profili, zlasti na Facebooku. V nadaljevanju pregledno pojasnjujemo dejanske aktivnosti in vlogo prijavne točke.

Spletno oko - poslanstvo

Poslanstvo prijavne točke Spletno oko je v sodelovanju s policijo, ponudniki internetnih storitev, spletnimi portali in drugimi zainteresiranimi vladnimi ter nevladnimi organizacijami prispevati k zmanjšanju obsega gradiv s spolnimi zlorabami otrok in sovražnega govora na internetu.